Akıllı Telefona Duyarlı Mobil Uyumlu Web Sitesi

Teknolojinin ilerlemesi  ile akıllı telefon ve tabletlerin yaşantımıza girmesiyle birlikte web sayfası  gezintilerinin önemli   fazlalığı mobil cihazlar ele geçirdi. İnsanlar internet gezintilerinin büyük bir kısmını notebook ve masaüstü cihazlar yerine akıllı cep telefonları ve tabletlerinden gerçekleştiriyorlar. Bu nedenle şirketiniz  için hazırlayacağınız web sitenizin mutlaka mobil uyumlu olması ve çağın teknolojilerine ayak uydurması gerekiyor.

SRC Medya olarak geliştirdiğimiz tüm web tasarım ve yazılım çalışmalarımızda mobil uyumluluğa özen gösteriyoruz. Responsive tasarım olarak bilinen uygulamayla web siteniz masaüstü cihazlarda farklı, mobil cihazlarda farklı olarak küçük ekrana uyumlu bir şekilde görüntülenmektedir. Böylece kullanıcı deneyimi öncelikli tutularak, sitenizi gezen kullanıcıların aradığı bilgilere rahatlıkla ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Gelişen teknolojilere kayıtsız kalmayan arama motorları (Google, Yandex, Bing vb.) arama sonuçlarında göstereceği sayfalarında mobil uyumluluğunu artık önemsiyor. Herhangi bir mobil cihazda arama yapan kişiye mobil uyumlu olan siteleri daha öncelikli göstererek, kullanıcıların deneyimini iyileştiriyor. Arama motoru optimizasyonu için de mobil uyumlu websiteleri vazgeçilmez bir çalışmadır. Kullanıcı deneyimini ne kadar iyi tutarsanız, arama motorlarınında web sitenize bakışı o şekilde iyi olacaktır.

SRC Medya olarak hazırladığımız tüm websitelerin optimize edilmiş görseller ve içerikler kullanırız. Kullanıcı deneyimini etkileyen bir başka özellikte sayfa hızıdır. Optimize edilmiş görseller ve içeriklerin yüklenme hızı diğerlerine göre daha hızlıdır. Bu şekilde kullanıcılarınız sayfanızda gezerken bekleme yaşamazlar ve sıkılmazlar. Sayfa hızı arama motoru optimizasyonu için önemli bir kriterdir.