Google Adwords

  • /
  • Google Adwords

Google Adwords, Google arama motorun  ana gelir kaynağı olan  metin ve görsel  bazlı bir reklam tipidir. Sunulan reklam, genellikle belli prosedürler içinde kullanacağınız satırlardan oluşmaktadır.

Reklamınız, reklam veren tarafınca gösterildiğinde değil, reklamı gören kişiler tıkladığında ücreti ödersiniz. Bu ücret, reklamınızın gösterilmesini arzu ettiğiniz anahtar kelimelerde yaşanmış olan rekabete göre farklılık gösterir. Reklamınızın rakipler arasından sıyrılıp ön sıralarda gösterilmesi için daha çok ücret ödemeniz gerekmektedir. Kısacası, bir tür açık arttırma sistemi gibidir.

Adwords nasıl Çalışır?

AdWords’ün iyi mi çalışmış olduğunu idrak etmek ve reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için anahtar kelimeler, yerleşimler, Reklam Sıralaması, teklifler ve Kalite Puanı şeklinde bazı yapı taşları hakkında daha çok bilgi edinmeniz önemlidir.

Seçilen kelimeler ve kelime öbekleri aratılan anahtar kelimelerle özdeşleştiği vakit reklamlarınızın görünme mümkünlığı artacaktır. Eğer siz hd televizyon  satıyorsanız, anahtar kelime olarak kampanyanızda ‘HD Televizyon’ ifadesini kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler Google’a hd tv  yada benzer bir terim yazdığında, arama neticelarının yanında reklamlarınız görünebilir. Ek olarak Tv bazlı satışı icra eden Google’la alakalı tüm kanallar ve web sitelerinde reklamlarınız görünebilir.

İpucu: Reklam verirken anahtar kelimeleriniz spesifik olması sizi yatırımlarınızı da pozitif yönde artıracaktır. Örneğin; tv  satışı yerinehd televizyon  temini benzer biçimde kendi alanlarınızı içerek daha özgü anahtar kelime grupları oluşturmak daha yararlı olacaktır.