Google Reklam (Adwords)

  • /
  • Google Reklam (Adwords)

Google Adwords’ ün en belirgin niteliği reklamlarını dünyanın en büyük arama ağı Google’da yayınlıyor olmasıdır. Google arama motorunun milyonlarca kullanıcıya hitap etmesi Google Adwords‘u reklam verenler için çok etkili ve çok önemli bir pazar haline gelmiştir.

Google Adwords’ ün en büyük avantajlarından biri sadece reklamınıza yapılan tıklamalar için ücret ödemenizdir. Bazı reklam verenlerin kısıtlı bütçeleri olduğundan Adwords’ ün bu özelliği çok faydalıdır. Ziyaretçilerin Google da sizin hangi kelimelerde nasıl bir reklam göstermek istediğinize kadar ayarlayabilir, aynı zamanda istatistiklerinizi kontrol ederek ayarlamış olduğunuz reklam metinleriniz ve arama terimleriniz ile ilgili değişiklikler yapabilirsiniz.

Maliyetleri Kontrol Edin
Google Adwords’ e reklam vererek seçtiğini alanda istediğiniz kelimelere veya kitlelere reklam vererek maliyetlerinizi hedeflerinize göre daraltabilirsiniz. Maksimum veya minimum bir bütçe belirleme zorunluğu olmadığından reklam kampanyalarını istediğiniz zaman duraklatıp, başlatabilir veya bütçe sınırı koyabilirsiniz.

Reklamlarınızın ölçümlerini yapmak oldukça basittir.Reklamlarınızın aldığı gösterimleri ve tıklamaları inceleyebilir alakalı olmayan kelimeleri engelleyebilir, dönüşüm alıp almadığınız kelimelerin sağlamasını yapabilirsiniz. Bu şekilde reklamlarınız ile ilgili çalışmalar yaparak yatırım getirinizi de artırabilirsiniz.

Dijital Ortamda Satışlarınızı Artırın
İnternet ortamındaki satışları günümüzde anbean artmaktadır. Sizlerde reklam vererek sitenizdeki ürünve hizmetin duyurusunu yapabilir ve kullanıcıları çekmeyi başarabilirsiniz. İnternet üzerindeki satışların çoğunluğu bir arama motorunda arama ile başlamaktadır. Google gibi büyük bir pazarda reklamlarınızı göstererek ürün satışlarınızı artırabilirsiniz.

Google Adwords ile reklam vererek sizlere sağladığı avantajlardan yararlanabilirsiniz. İşletme hedefiniz doğrultusunda profesyonel Google Adwords Ajansı ile çalışmaya başlayarak doğru zamanda, doğru yerde, doğru kullanıcılara ulaşarak işletmenize büyük katkılarda bulunabilirsiniz.