Seo – Sem Optimizasyonu

  • /
  • Seo – Sem Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu – Seo

SEO kısaca Arama motorlarına sitenizi doğru anlatmaktır. Pozitif düşünerek atacağınız her adım, sitenizin arama sorgularında yükselmesini sağlayacaktır.
Arama motoru optimizasyonu ” SEO “;Arama motorları için web sayfalarını optimize ederek, arama motoru sonuçlarını iyileştirmek için web sitesi sahipleri tarafından izlenebilecek kurallar bileşkesidir.

Buna ek olarak, kullanıcı dostu, hızlı ve kolay gezinerek web sitelerinin kalitesini yükseltmek için kullanışlı ve pozitif bir yoldur.
Arama Motoru Optimizasyonu neden önemlidir:

Çoğunlukla kullanıcıların sonuç sayfalarında ilk 3 öneriden birini tıklama olasılığı daha yüksektir, bu sebeple bu durumdan yararlanmak ve web sitenize gelen kullanıcıları çevrimiçi mağazanıza ziyaretçi kazandırmak için üst pozisyonlar çok önemlidir.

Web sitenizin sosyal tanıtım için en ideal yöntem uzman kişiler tarafından yapılan bilinçli seo çalışmasıdır. Web sitenizi Google veya Yandex gibi arama motorlarından arayarak bulan ziyaretçilerin diğer sosyal medya kanallarından sizi takip etme olasılığı daha yüksektir.( Facebook, Twitter, Google+ )

Arama Motoru Optimizasyonu – Sem

Search Engine Marketing; İnternet, pazarlama stratejilerinin bütünsel bir şekilde adaptesini sağlamaktadır.Bu avantajla müşteri sayısı mağazalarla sınırlı kalmamakta ve çok geniş kitlelere ulaşmak mümkün olmaktadır. Ayrıca klasik pazarlama yöntemlerinden çok daha ekonomik ve kolaydır. Bu anlamda Sem nedir sorusunun bir başka cevabı olarak da ucuz ve kolay bir pazarlama yöntemi olarak verilebilmektedir. Pazarlama başarısı yakalamak isteyen firmalar öncelikle ölçülebilir alt yapıya sahip olmalıdır.