Yandex Reklam

  • /
  • Yandex Reklam

Yandex Reklam , Yandex arama motorun  ana gelir kaynağı olan  metin ve görsel  bazlı bir reklam tipidir. Sunulan reklam, genellikle belli prosedürler içinde kullanacağınız satırlardan oluşmaktadır.

Reklamınız, reklam veren tarafınca gösterildiğinde değil, reklamı gören kişiler tıkladığında ücreti ödersiniz. Bu ücret, reklamınızın gösterilmesini arzu ettiğiniz anahtar kelimelerde yaşanmış olan rekabete göre farklılık gösterir. Reklamınızın rakipler arasından sıyrılıp ön sıralarda gösterilmesi için daha çok ücret ödemeniz gerekmektedir. Kısacası, bir tür açık arttırma sistemi gibidir.

Yandex reklam nasıl Çalışır?

AdWords’ün iyi mi çalışmış olduğunu idrak etmek ve reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için anahtar kelimeler, yerleşimler, Reklam Sıralaması, teklifler ve Kalite Puanı şeklinde bazı yapı taşları hakkında daha çok bilgi edinmeniz önemlidir.

Seçilen kelimeler ve kelime öbekleri aratılan anahtar kelimelerle özdeşleştiği vakit reklamlarınızın görünme mümkünlüğü artacaktır. Eğer siz televizyon satıyorsanız, anahtar kelime olarak kampanyanızda ‘orjinal duvar kağıdı’ ifadesini kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler yandex’e orijinal duvar kağıdı yada benzer bir terim yazdığında, arama neticelerinin  yanında reklamlarınız görünebilir. Ek olarak orijinal duvar kağıdı  icra eden yandex’le alakalı tüm kanallar ve web sitelerinde reklamlarınız görünebilir.